Märkused kõne kohta keskmises rühmas. Kõne arendamine keskrühmas kava-teemalise kõne arendamise tunni kokkuvõte (keskrühm). Õppetegevuse käik

Tunni eesmärk:

Rikastage laste sõnavara nimi- ja tegusõnadega.

Jätkake laste õpetamist õpetaja küsimustele lihtsate lausetega vastama.

Õppida moodustama uusi verbivorme eesliidete ras- abil; sisse: (jookse – jookse üles, mängi – mängi).

Harjutus eessõnade kooskõlastamiseks nimisõnadega: (mänguasjad on riiulil).

Õppige liiduga liitlauseid tegema (mul ei ole mängunukku, aga mul on auto).

Harida koolieelikutele oskust mänguasju vahetada, läbi rääkida, üksteist kuulata.

Varustus: pall, “Koosmängimine” pilt, mänguasjad vastavalt laste arvule.

Tunni käik kõne arengust lasteaias

1. Vestlus – dialoog.

Lapsed, mida teile lasteaias kõige rohkem meeldib teha?

Mida sulle lasteaias teha ei meeldi?

Mida sulle meeldib mängida?

Milliseid mänguasju saab üksi mängida? (Koos).

Ma saan aru, mida sulle kõige rohkem meeldib teha. Sulle meeldib mängida, võid ka öelda, et mängi. (sõna kordamine). (Mulle meeldib mängida).

2. Didaktiline mäng "Moodusta uus sõna"

Soovitan teil sõnadega mängida. Peame sõna muutma nii, et see algaks abistaja eesliitega po- ja co-. Siin kuula, kuidas ma alustan, ja siis jätkad: võta; soe; painutada; pisar jne.

Ja nüüd muudame sõna abisõna abil - üks kord, rass

Joonista - värvi; naerda, peksa, rääkida, pesta, küsida, otsida, anda, vaadata, laadida.

3. Sõrmevõimlemine "Päike paistab"

Laste poolt teksti hääldamise ja liigutuste jäljendamisega.

Päike paistab

Toru mängib

Kala ujub.

Süstikud sõidavad merel:

Rehad parema aeruga,

Rehad vasaku aeruga,

Nagu lind taevasse lendab.

4. - Ja nüüd vali endale üks mänguasi, moodustage paarikaupa meeskond. (Õpetaja kutsub lapsi ringi istuma, panema mänguasjad ette).

5. - Nüüd õpime tegema lauseid sõnaga kuid. (Mul ei ole mängupalli, aga mul on nukk.)

Lapsed paaris vahetavad mänguasju.

6. Kehaline kasvatus "Muudame autodeks."

Iga masin

Vaatame rehvid üle. (kükid)

Rokime, rokime

Me pumpame oma rehvid täis. (ettekäänded)

Meil ei juhtu õnnetusi.

Sest seal on varurehvid. (Pöörab vasakule-paremale)

Koputan, koputan,

Käime, läheme terve päeva.

Siin on meie garaažid

Lähme, kiirusta. (istu maha)

7. Kasvataja. - On aeg mänguasjad ära panna. Kuhu me kuubikud paneme; nõud; nukud? (Iga laps paneb oma mänguasja ära ja ütleb: (Ma panen nuku voodisse.)

8. Vestlus lastega joonisel "Koosmängimine".

Mida lapsed teevad? Kuidas asendada sõna "mängimine"? Mis juhtub poiste ja tüdrukute vahel? Milliseid sõnu on vaja, et küsida teiselt lapselt mänguasja? Anton, mida sa peaksid ütlema, kui keegi tahab mängida mänguasjaga, millega sa mängid? Kuidas mänguasjade vahetamise üle läbi rääkida?

Nüüd võite öelda: kas ma jagan oma sõpradega mänguasju? (Korrake lastega "Nüüd jagan mänguasju")

9. Mäng "Hiired"

Mängu eesmärk. Arendada kõnet ja motoorne aktiivsus lapsed, õpetada reageerima verbaalsele signaalile.

Mängu edenemine. Õpetaja teeb lastega ringi ja selgitab mängureegleid: “Valime hiired (valime 3-4 last), nad jooksevad ringis, jooksevad ringist minema ja jooksevad uuesti vastu. Ja meist saab hiirelõks. Lapsed koos õpetajaga kõnnivad ringis ja ütlevad järgmised sõnad:

Oh, kui väsinud on hiired!

Kõik sõid, kõik sõid.

Kõikjal, kuhu nad ronivad – see on rünnak!

Ettevaatust petturid!

Me jõuame teieni.

Kuidas hiirelõkse panna

Võtame nüüd kõik!

Lapsed ja õpetaja hoiavad käest kinni, tõstavad need kõrgele, lastes hiirtel mööda minna.

Kui õpetaja hääldab sõna "plaks", lasevad lapsed käed alla, jätmata ringist hiirte vahele. Kes ringi jääb, loetakse tabatuks ja ta seisab ringis.

10. Peegeldus.

Milliseid uusi sõnu sa täna pähe õppisid? Mis sind üllatas? Mis sulle kõige rohkem meelde jääb? Keda peaks täna kiitma?

Jelena Danilina
Õppetunni kokkuvõte kõne arendamise kohta keskmine rühm

Õppetunni kokkuvõte teemal kõne areng keskmises rühmas lasteaed №69 "Okei", kasvataja: Danilina E.E.

Teema: Helikultuur kõned(heli /f/)

Programmi sisu:

1. Harjutage lapsi isoleeritud hääliku, silbis sisalduva hääliku selge hääldamisega sõnades.

2. Arendada foneemilist teadlikkust: teostada diskrimineerimist (heliliselt) tuttav heli, oskuses eristada sõnades helisid Zh - Sh;

3. Kasvatage kõla ja intonatsiooni väljendusvõimet kõned.

4. Laiendada ja süstematiseerida laste sõnavara.

5. Õppige eristama teatud kõlaga sõnu kõrva järgi.

6. Selgitage ruumisuhteid, mida väljendavad eessõnad ON, ALL, FOR, BEFORE.

7. Arendada peenmotoorika ja kineetilised oskused;

8. Panusta kõne ja liikumise koordineerimise arendamine;

Varustus: Pildid: baklažaan, siil, konn, kaelkirjak, kass, morss, hobune, hiir; sinised ja rohelised ringid; kaks maja; madude, mardikate ja kasside mänguasjad.

Õppetegevuse käik

1. Õpetaja läheneb lastele, tal on käes ilus korv ja pakub mõistatusi lahendada.

Kes on pikem kui sukk?

Kellel pole käsi ega jalgu?

Nahk nagu soomused.

Maa peal roomamine... (madu) (võtab mao korvist välja)

Mis on ussi laul? See on õige, Sh-Sh-Sh-Sh ... Kuidas see laul kõlab? Kurt... Jah? Tähistame seda sellise liigutusega (õpetaja näitab siksakiliigutust käega endast eemale (madu roomab).

Nüüd arvake teist mõistatus:

Keegi lendab pimedas

Tehes valju heli.

Kes lennukiga vaidleb?

No muidugi mai.... (viga) (võtab korvist mardika välja)

Kuidas kõlab põrnikalaul? Kindlalt? Ja kõvasti! Kui paneme käe kuklale, siis tunneme, kuidas meie häälepaelad selle heliga töötavad. Proovime. Meil on liikumised selline: pane käed rinna ette, pane käed risti ja liiguta neid üles-alla (mardikas lendab).

Proovime nüüd mitte segadusse sattuda ... (Õpetaja aitab lastel heli ja vastava liikumise vahelist suhet omandada.)

Panen helidele nimed ja teie proovite eristada, millist liigutust peate tegema. (Häälikuid hääldatakse w, w, w, w, w, w, w, w, w, w, w)

Hästi tehtud. Istume toolidele ja jätkame mängimist ning paneme oma kangelased majja ... (õpetaja määrab vasakpoolses majas mao ja paremas majas mardika).

Nüüd kutsun ma sõnu helidega Sh ja Zh ning peate näitama, millises helis kostab sõna: (kärnkonn, pirn, nõel, hiir)

2. Sõrmemäng "Auto".

BE-BE-BE – auto ümiseb. (Popega koputus vasaku rusika pihta)

Knock-knock-knock – mootor koputab. (Rusikas rusika pihta koputamine)

MINNA, MINNA, MINNA, MINNA (Kätega veeremine)

Ta räägib nii kõvasti.

Rehvid hõõruvad vastu teed (Kolm kätt koos)

SHU-SHU-SHU - nad kahisevad.

Rattad pöörlevad kiiresti (Pöördlaua tegemine)

TA-TA-TA kiirusta edasi!

3. Nüüd mängime mängu "Ole ettevaatlik".

Panen sõnadele nimed ja kui kuuled heli Zh, tõsta sinist ringi, kui kuuled sõnas häält Sh, tõsta rohelist ringi.

Sõnad: auto, sall, kärnkonn, kapp, riided, kirsid, lipp, hiir, noad, kägu, mardikas, pirn, loik, kott, pliiats.

4. Hästi tehtud! Lõdvestame natuke!

ma olen naljakas Chafer, (Näita ennast)

Ma ei istu tegevusetult! (Sõrme liputamine)

Ma tiirlen maa kohal - ma tiirlen, (Käed laiali, lennusimulatsioon)

Ja sumin, sumin, sumin...

Tõusen varvastel (tee tekstis liigutusi)

Kükitan, sirutan end.

Käed vööl, jalad laiali

Jalad sirged, jalad - külili!

Minu laul on sumiseja (käed laiali, tõsta oma õlad)

Kõigist väsinud. Ja w-w-kahju!

5. Ja nüüd uus mäng. Seda nimetatakse "Majja elama".

Mul on käes pildid, millel on kujutatud objekte, mille nimes on heli Sh või Zh. Heli Sh elab vasakpoolses majas ja Zh paremas. See, kellele ma helistan, tuleb tahvli juurde, teeb pildi, näitab seda kõik ja helistage valjusti. Kui sõna sisaldab heli Sh, tuleb see paigutada majja, mis asub vasakul küljel. Ja kui sõnas on häälik Zh, siis tuleb pilt tuvastada paremal asuvas majas. (Õpetaja paneb kaks esimest pilti ise, siis kutsutakse lapsi ükshaaval).

6. Kokkuvõtteks mängime veel natuke. Tahtma?

Lahenda kõigepealt mõistatus:

Ta on lapsena rõõmsameelne.

Hall, armas... (kiisu) .

Õige! Kes on kassipoja ema? (kass)

Vaata, ma tõin endaga kaasa kiisu, selle kassipoja ema. Nüüd panen selle nii... (pane kass toolile). Kus on kass? (toolil). Ja nüüd? (õigesti, tooli all). Ja nüüd? (tooli taga). Hästi tehtud! Mis siis, kui ma panen oma kassi niimoodi? (tooli ees) .

Patter: "Sajanjalgsetel on liiga palju jalgu".

Tulemus: Poisid, milliseid helisid me täna eristama õppisime õppetund?

Mis sulle meeldis? Teie keel on nüüd palju tugevam ja kiirem.

Hästi tehtud, kõik püüdsid olla tähelepanelikud, tõstsid kaarte õigesti, püüdsid salme meelde jätta.

Seotud väljaanded:

Keskmise rühma kõne arengu lõputunni kokkuvõte Programmi sisu: julgustage lapsi komponeerima novellid vastavalt mänguasjade komplekti kirjeldusele. Tugevdada oskust nimisõnades kokku leppida.

Keskmise rühma kõne arendamise õppetunni kokkuvõte "Mishka lood" TEEMA: KÖÖGIVILJADE KIRJELDAVA KOOSTAMINE KEEMAATILISTE MUDELITE JA MÄNGU ​​"KARU LOOD" KASUTAMISES KESKMISES RÜHMAS ..

Õppetunni kokkuvõte kõne arengust keskmises rühmas Tunni teema: "Fonemilise tähelepanu ja taju arendamine kõnevälistel helidel." Koostanud õpetaja SP DO1 d / s 1070 Gorodnicheva.

Õppetunni kokkuvõte kõne arengust keskmises rühmas. Teema: "D. Mamin-Sibirjaki muinasjutu "Komar Komarovitši lugu - pikk nina ja karjas Miša - lühike saba" lugemine lastele" Eesmärk. Tutvumine.

Keskmise rühma "Lemmikloomad" kõne arendamise õppetunni kokkuvõte Teema: Partide, kanade piltide vaatamine. V. Sutejevi "Pardipoeg ja kana" lugemine. Eesmärgid: 1. Linnulihaalase sõnavara täpsustamine ja laiendamine.

Eesmärgid: kinnistada oskust modelleerimismeetodil kunstiteost ümber jutustada, õpetada lapsi täislausetega vastama, sõnaraamatut aktiveerima, arendada laste sidusat kõnet, arutlusvõimet, kujutlusvõimet, mõtlemist, loogikat, arendada laste loomingulised võimed, kasvatada armastust vene rahvajuttude vastu.

Varustus ja materjalid: Multimeediaprojektor, arvuti, maskid, rebasemänguasi, võlukott.

Tunni edenemine:

1.Aja organiseerimine . Lapsed seisavad ringis.

Kasvataja: Te kõik hoiate käest ja naeratate üksteisele.

Poisid, täna läheme vapustavale reisile.

Kui muinasjutt uksele koputab,

Sa lasid ta kiiresti sisse

Sest muinasjutt on lind

Sa hirmutad natuke ja sa ei leia seda.

2. Üllatushetk. Ilmub võlukott, millesse on peidetud rebasemänguasjad.

Poisid, vaadake, mis see on?

Täpselt nii, keegi unustas võlukoti, aga midagi on sees. Proovime teiega ära arvata, mis seal on, kuid mitte silmade, vaid käte abil. Nüüd lasen mõnel mehel seda tunda ja nad peaksid nimetama, mis koti sees on.

Lapsed katsuvad kotti ja püüavad ära arvata, kes seal sees on.

See on õige, poisid, see on rebane, ta jooksis meie juurde muinasjutust. Poisid, mis on muinasjuttudes rebase nimi? (Rebane-õde, rebane, Lisa Patrikeevna)

Ja kuidas sa arvasid, et rebane oli kotti peidus? (tal on kohev saba)

3. Vestlus. - Ja nüüd, poisid, istuge toolidele ja proovime oma külalist kirjeldada.

Anechka, mida saate meile rebasenahast rääkida? (Rebase karv on pehme, kohev, punane.)

Olgu, Aljoša, mida sa võid meile rebase koonust rääkida. (Rebase koon on terav, kaval, kõrvad on teravad, sarnased kolmnurkadega.)

Hästi tehtud Alyosha. Ja Sasha räägib meile rebase sabast. (Rebase saba on pikk, pehme, kohev.)

Alice, miks sa arvad, miks rebasel nii kohev saba on? (Rebase saba on pikk ja kohev, et katta oma jälgi.)

Hästi tehtud, Alice. Ja mida saab öelda rebase tegelaskuju kohta, milline see muinasjuttudes on? (Muinasjuttude rebane on kaval, petis.)

Hästi tehtud poisid. Rebane jooksis meie juurde muinasjutust, aga mis te arvate millisest? Millistes muinasjuttudes kohtasime rebast? (Rebane taignarulliga, Kolobok, Teremok, labakinnas.)

Jah, tõepoolest, nendes muinasjuttudes kohtame rebast, kuid meie külaline jooksis muinasjutust, kus ta solvas jänest ja ajas ta majast välja. (Zayushkina onn.)

4. Mõistatuste mäng. - See on õige, poisid, ja rebane tõi meile mõistatused. Kuulame neid tähelepanelikult ja oletame. Esiteks mõistatus juhuslikult ja alles siis ütleme mõistatuse.

slaidiprogramm.

Meie loom elab ärevuses

Eemaldab ebaõnne.

Noh, arvake kiiresti

Mis on looma nimi? (jänes)

Kes on suur ja kohmakas

Ta võttis mee käpaga tünnist välja.

Ma sõin magusat ja möirgamist.

Mis ta nimi on? (karu)

Ku-ka-re-ku ta karjub kõvasti,

Tiivad lehvivad valjult.

Kana ustav karjane

Mis ta nimi on? (kukk)

Mul on suurepärane kuulmine

Terav välimus ja õrn lõhn,

Ma lähen kohe kassiga tülli,

Sest ma (koer)

Hüppamine läbi soo

Roheline konn.

rohelised jalad

Minu nimi on (konn)

Poisid, vaadake, milliseid loomi me arvasime, aga kas nad kõik on muinasjutu "Zayushkina onn" kangelased? (Ei, konn teisest muinasjutust)

5. Fizminutka.

See on õige, poisid, rebane näeb, et olete väsinud ja tahab teiega mängida. Kas sa tahad rebasega mängida?

Siis seisame ringis.

Hei poisid, mida te magate

Näidake meile loomi.

Rebasel on terav nina

Tal on kohev saba.

Kasukas punane rebane

Kirjeldamatu ilu.

Rebane kõnnib läbi metsa

Silitab punast kasukat.

Jänes hüppas läbi metsa,

Jänes otsis süüa.

Järsku jänese peal

Kõrvad tõusid nagu nooled.

Jänku hüppas, pöördus

Ja kükitas puu all.

Karu tuli koopast välja,

Miša sirutab jalgu,

Varvastele ta läks

Ja siis kannul.

6. muinasjutu modelleerimine. -Siin puhkasime veidi ja rebane kutsub meid laudadesse.

Laudadel on ringidega lehed, pliiatsid, tahvlil ka ringidega leht.

Poisid, meenutagem muinasjuttu "Zayushkina onn". Alice, räägi mulle, kuidas muinasjutt algab.

See on õige ja Anya läheb tahvli juurde ja joonistab meile jänese ja rebase. Anya, mille poolest erineb rebane teistest loomadest?

Näidake esimesel ringil, et see on rebane, joonistage teravad kõrvad ja pikk koon.

Ja mis on jänesel, mida teistel meie muinasjutu kangelastel pole?

Täpselt nii, joonistame oma jänesele pikad kõrvad.

Ja mis eristab koera meie muinasjutus?

Täpselt nii, joonistame oma koera saba rõngaga.

Anya, mida me joonistame, et näidata, et see on karu?

See on õige, joonistame väikesed ümarad kõrvad.

Irina jätkab lugu.

Anya, mis on kukekeses erilist?

Täpselt nii, joonistame oma kukele kammkarbi, noka peale saab maalida.

Kuidas, Lera, muinasjutt lõpeb?

Hästi tehtud poisid, mäletate hästi muinasjuttu "Zajuškina onn" ja lavastame nüüd selle salmides, nagu me teile õpetasime.

7. Muinasjutu dramatiseering. Lastele antakse rollid ja maskid.

Ja nüüd, poisid, muutute loomadeks.

Seal elasid rebane ja jänku. Nad otsustasid ehitada igaüks endale

onn. Rebane ehitas jäätüki ja jänku ehitas kasti. Aga siis tuli kevad – punane ja rebaseonn sulas.

Rebane: Oh, oh, oh, siin, viltu!

Kuidas olla? Kus on mu maja?

Jänes: Kogu su onn koos verandaga

Ta jooksis jõkke.

Ära liiga palju muretse

Sa kolid minu juurde.

Rebane: (räägib kõrvale):

Õnnelik, ma ütlen, kaldus

Ma viskan ta kodust välja.

Ma ei taha temaga koos elada

Jaga leivakoor: (viitab jänesele):

Kuule, kallis Zaya!

Uudiseid on!

Jänes: Jah! Milline?

Rebane: Metsa taga on aed,

Kapsas on seal aastaringselt!

Jänes: Kas see on juba küps?

Tule, tule, jookseme

Ja otsige kapsast!

Mis see on? Uks on suletud.

Rebane: (vaatab majast välja)

Elan praegu onnis.

Jänes jooksis kapsast otsima ja rebane nuusutas - ja vallutas oma maja.

Jänes jooksis ja õemees pandi lukku.

Jänes: Miks, see on minu maja!

Rebane: Ma ei lase sind sisse, viltu!

(jänes liigub eemale, istub nuttes tema kõrvale)

Jänes ehitas endale väga tugeva maja,

Jah, kuri rebane asus selle sisse elama.

Kes ei karda jänest aidata?

kaval rebane

Kes ära sõidab?

Ilmub koer.

Koer: Auh, vau, vau!

Mul on kuum tuju!

Ma ei karda tülisid ega kaklusi!

Näita mulle, kus on su vaenlane?

Siin on kõrvad aknast väljas.

Koer: Hei rebane, kas sa kuuled haukumist?

Auh, vau, vau, mine ära!

Rebane: kui ma saba lehvitan,

Ma põlen tulega, ole ettevaatlik!

Koer: (argpüks)

Oh, ma unustasin täielikult, viltu!

Ma pean varsti koju saama!

Veedad: Istun jälle kännu otsas

Vaene jänes, kurb.

Mida teha, ta ei tea

Ta pühib käpaga pisaraid ära.

Karu ilmub

Karu: Ma olen diivanikartul,

Magasin kaua ja sügavalt.

Ma ei karda tülisid ega kaklusi!

Näita mulle, kus on su vaenlane!

Jänes: Siin ta istub minu onnis,

Siin on kõrvad aknast väljas.

Karu: Hei! Kes seal onnis on?

Siit sa saad selle!

Rebane: kui ma saba lehvitan,

Ma põlen tulega, ole ettevaatlik!

Karu: (argpükslik)

Oh, ma unustasin täielikult, viltu!

Ma pean varsti koju saama!

(karu lehed)

Kes ei karda

Zainka abi?

kaval rebane

Kes ära sõidab?

Ilmub kukk

Kukk: Ku-ka-re-ku, ku-ka-re-ku!

Aitan, aitan!

Ära nuta, ära nuta, kaldu,

Tegeleme rebasega!

Rebane: kui ma saba lehvitan,

Ma põlen tulega, ole ettevaatlik!

Kukk: kuidas kammi raputada -

Ja kogu maja laguneb!

Mul on palmik

Tule välja, rebane!

(rebane jookseb majast välja ja jookseb metsa)

Jänes: Noh, aitäh, kukk!

Aitas rebast!

Elame koos majas

Elage koos ja ärge kurvastage!

8. Kokkuvõtteid tehes.

Hästi tehtud. Poisid, kas teile see lugu meeldis? Mida ta meile õpetab?

Noh, meil on aeg hüvasti jätta

Ja saa muinasjutust osa.

Jälle muinasjutt

Keskmise rühma kõne arendamise viimane tund "Teekond võlumetsa"

Programmi sisu:
- paljastada laste teadmiste tase;
- arendada laste sidusat kõnet;
- Moodustada kõne grammatilist struktuuri: õpetada mõistma kahe eessõnadega väljendatud objekti ruumisuhteid: ülal, all, umbes, taga ja määrsõnad: ülal - all, paremal - vasakul;
- kujundada vormimisvõime magusad sõnad" (deminutiivse järelliitega);
- kujundada oskus valida tähenduselt sobivaid sõnu;
- Kujundada oskust nimisõna omadussõnaga kooskõlastada;
- arendada laste foneemilist kuulmist;
- Arendada oskust töötada meeskonnas.
Varustus: Kirjaga ümbrik, piletid, kast, lennuki kujutisega kaardid, auruvedur, aurik, süžeepildid muinasjutu Kolobok ainetel, lill, liblikas, kaardid esemete kujutisega (KALA, RAAMAT, PALL, ämber, vibu, NUKK, REBANE, TALDIK, VESI, LILL, T-särk, LUSIKAS), pall, kirjutatud fraasidega kaardid, esemete kujutisega kaardid (KUUBIK, PALL, PALL, KLEIT, LILL, ämber , KRUUS), "Funny ball", erinevate helide heliriba ( sajab, lehed kahisevad, veepritsmed, lumi krõbiseb, tuul puhub), molbert, puu kujutisega whatmani paber, liim, lehed, punased, sinised ja lilled kollased lilled, ravida.

Noogutage
Lapsed sisenevad koos õpetajaga rühma ja leiavad ümbriku.
Kasvataja: - Poisid, vaata, mis see on? Kas sa ei jätnud seda, see pole sinu oma? Kust see ümbrik siia tuli? Ja siin on midagi muud! Las ma loen seda nüüd.
"Lasteaed "Firefly", keskmise rühma lapsed nr 1"
- Poisid, see on kiri meile! Peate lugema, mis kirjas on kirjutatud. (õpetaja avab ümbriku ja loeb)
"Kallid poisid! Metsahaldjad kirjutavad sulle. Meie maagilises metsas on juhtunud probleeme. Kuri võlur on haldjapuu ära võlunud ja nüüd on see kuivanud ja sellel pole ainsatki lehte ning kõik haldjad on jäänud ilma maagiast. Puu taaselustamiseks peate minema teekonnale meie maagilisse metsa, kuid igas jaamas ootab teid mõni ülesanne. Selle õige täitmise eest saate maagilisi lehti, millega saate reisi lõpus haldjapuu elustada ja maagia meile tagasi tuua. Piletid rongile leiate ümbrikust.
Metsahaldjad.
- Oh, tõepoolest, siin on piletid! Noh, aitame haldjaid?
Lapsed: - Jah!
Kasvataja: -Ja mille kohta me reisile läheme, aitab imeline kast kindlaks teha. Loendusriimi abil saame teada, kes saab sellise vastutusrikka ülesande.
Laps tõmbab lindi järgi karbist kaardi.
Kasvataja: - Poisid, võtke istet, asume teele!
Algab teekond.
1 jaam "Koguge muinasjutt"
Kasvataja: - Poisid, mõned pildid, kas need meenutavad teile midagi?
Lapsed: - Muinasjutt Kolobok.
Koolitaja: - Kõik pildid on sassis ja peate need õiges järjekorras korraldama. Pidage meeles muinasjuttu Kolobok.
Lapsed järjestavad pildid õiges järjekorras ja jutustavad piparkoogimehe lugu.
Kasvataja: - Hästi tehtud, poisid, mõtlesite muinasjutu õigesti välja ja hankisite selle eest lendlehti.

2 jaam "Merry Butterfly"
Kasvataja: - Poisid, vaadake, milline ilus lill! Kes seal lendab?
Lapsed: - Liblikas!
Kasvataja: - Vaata, kus liblikas istus? Kuhu ta praegu lendab? Kuhu see nüüd lennanud on? (lapsed vastavad: - lillele, lille kohale, lille ette, lille taha ja lille lähedale)
Koolitaja: - Ja siin on lehed, mis tähendab, et nad said ülesandega õigesti hakkama! Lähme edasi.
Meloodia mängib, läheme kaugemale.
3 jaam "Kutsuge seda hellalt"
Õpetaja viskab palli lapsele ja kutsub nimisõna ning laps tagastab palli õpetajale ja taastoodab selle nimisõna deminutiivi. Näiteks: Tabel - tabel
KALA, RAAMAT, PALL, ämber, vibu, NUKK, REBANE, TALDIK, VESI, LILL, T-SÄRK, LUSIKAS.
Kasvataja: - Hästi tehtud, poisid, tegite ära! Hankige voldikud. Poisid, kas olete väsinud? Teeme füüsilise harjutuse.
Fizminutka "Kui teile meeldib, siis tehke seda ..."
Kasvataja: - Puhkasime, on aeg teele asuda.
Liigume edasi meloodia juurde.
4 jaam "Ütle mulle sõna"
Laual on kaardid, millele on kirjutatud lõpetamata fraasid. Laps võtab kaardi, annab selle õpetajale, õpetaja loeb ja ülejäänud lapsed lõpetavad fraasi.
Olen terve päeva putukaid püüdnud
Ma söön usse.
Ma ei lenda soojale maale,
Ma elan siin katuse all.
Tibu-piiks! Ära ole häbelik!
Olen kogenud... (varblane)

Õhtu tuleb, vaata
Süüda... (laternad)

Ja jõehobude kõrval
Haaratud ... (kõhud)

Jänku ei kuulanud isa -
Nad purustasid jänku ... (käpp)

Ja selle puu kõrval
Ekslesid kurjad ... (hundid)

Pikk-pikk krokodill
Meri on sinine ... (kustunud)

Päike paistab väga eredalt
Jõehobu sai ... (kuum)

Tihti järve äärde purju võtma
Punapea kõnnib ... (rebane)

Bi-bi-bi! Auto sumiseb
- Ma ei lähe ilma ... (bensiin)

Mitte äratus, vaid helin.
Mitte vastuvõtja – ütleb.
Arva ära, kes ta on?
Muidugi... (telefon)
Õpetaja: Sa tegid suurepärast tööd!

5 jaam "Mis värvi?"

Paigaldatakse objektide kujutisega kaardid. Laps valib endale kaardi ja värvi valib "Lõbusa palli" abil. Seega lepib ta nimisõna omadussõnaga. Näiteks: - sinine pall, punane kuubik.

Koolitaja: - Hästi tehtud! Täidetud ülesanne, hankige paberid.

Kõlab meloodia, teekond jätkub.

6 jaam "Uuri, mis kõlab"

Kõlab erinevate helide fonogramm (vihma sajab, lehed kahisevad, vesi pritsib, lumi krõbiseb, tuul puhub), lapsed kuulavad ja arvavad, mis helid need on.

Koolitaja: - Hästi tehtud! Siin on lehed, jätkame oma teekonda.

Lõppjaam "Võlumets"
Kasvataja: - Nii me jõudsime võlumetsa. Vaata poisid, siin on puu! See on tõepoolest lummatud, sellel pole ainsatki lehte. Vaadake, kui palju lehti olete teeninud, võib-olla piisab neist puu taaselustamiseks ja maagia tagastamiseks haldjatele? Liimime lehed puu külge ja vaatame.

Lapsed liimivad pabereid. See kõlab nagu maagiline lugu.

Kasvataja: - Juhtus ime, võlupuu ärkas ellu! Meil õnnestus maagia haldjatele tagasi tuua! Oi, vaata, mida haldjad sulle tänutäheks saatsid (õpetaja näitab maiustega laeka).

Peegeldus: Poisid, mis teile tänasest reisist kõige rohkem meelde jääb? Millised ülesanded tundusid teile rasked? Milliseid ülesandeid teile meeldis teha?

Kellel täna huvi tekkis, võtke üks punane lill ja liimige külge maagiline puu. Keda väga ei huvitanud, võtke sinilill ja liimige. Ja kellel täna igav oli, liimige kollane lill.

Üles