Tehnoloogia "6 klass". Avalik tund. Tehnika "6. klass" Sissejuhatav tund tehnoloogia 6 raku fgos

Tunni kokkuvõte

Üksus: tehnoloogia _ Klass: 6 "d"

Tunni teema: “Kunstiline puidutöötlemine. Puunikerdus. Puunikerduse liigid ja nende teostamise tehnoloogia ».

Klassi tunnus: 5

6 "d" klassis on 19 inimest. Klass on sõbralik, asjalik, loominguline. Edusammud – 100%. Arendatakse õpilaste silmaringi. Ülesanded on alati täidetud.

Eesmärgid:

Luua tingimused põhitehnilise terminoloogia (“Puunikerdamine”, “Lengilõikaja”, “nikerduselemendid”) päheõppimiseks, õpilaste tehnika- ja terminoloogilise varu rikastamiseks;

Kujundada geomeetrilise nikerdamise elementaarsete elementide märkimise ja väljalõikamise oskusi ja oskusi;

Arendada kõne-, vaatlus-, suhtluskultuuri läbi rühmatöö, tolerantsust;

Arendada võimet teostada enesekontrolli, enesehinnangut;

Kasvatage täpsust, kokkuhoidvat suhtumist tööriista ja materjali.

Varustus:

Tehnilised koolituse abivahendid: arvuti, meediaprojektor.

Ekraani ja heli abivahendid: power point esitlus

Toorikud, lengilõikur

Didaktiline tugi:

Õpik: Tehnoloogia: Õpik õppeasutuste 6. klassi õpilastele (versioon poistele). Ed. V.D. Simonenko. - M.: Venta-Graf, 2009.

Õpetus - tehnoloogilised kaardid.

Tööobjektide näidised. Tehnoloogilised kaardid õpilastele.

Õppemeetodid:

  • : verbaalne, visuaalne;
  • vastavalt õpilaste kognitiivse tegevuse aktiivsuse astmele:- osaline otsing;
  • : osaliselt uurimuslik, praktiline.

Kognitiivse tegevuse korraldamise vormid: individuaalne, kollektiivne, rühm.

Tunni struktuur:

  1. Organisatsiooni- ja motivatsioonimoment -3 min.
  2. Teadmiste täiendamine - 7 min.
  3. Uue õppimine õppematerjal- 30 min.
  4. Praktiline töö(uue õppematerjali koondamine) - 35 min.
  5. Kokkuvõte -15 min.
  1. Organisatsiooniline ja motiveeriv hetk

Eesmärk: luua tingimused emotsionaalseks meeleoluks õppetegevuseks.

Tegevus

õpilased

Õpetaja tegevus

Märge

Teatage tunniks valmisolekust.

Tere kutid.

Kontrollime teie valmisolekut tunniks: tööriietuse olemasolu, märkmik, joonlaud, pliiats.

Kadunud. Tööl.

  1. Teadmiste värskendus

Sihtmärk:

Uuritud tegevusmeetodite aktualiseerimine, piisav uute teadmiste loomiseks;

Õpilaste motiveerimine õppetegevust proovima;

Tingimuste loomine õpilastele tunni teema, eesmärkide ja praktiliste ülesannete iseseisvaks sõnastamiseks.

meetodid: teadmiste allika järgi : verbaalne, visuaalne.

Tulemus:

Otsi tootenäidise abil vastuseid küsimustele;

Omandada ennustamisvõimet, koostada tegevuskava;

- kuulata ja mõista teiste kõnet;

Õpilaste tegevused

Õpetaja tegevus

Märge

Õpilaste vastused.

Tunni teema määramine ja vihikusse jäädvustamine.

Tunni eesmärkide määramine.

Räägi meile, milline puhkus meid lähiajal ees ootab? Millise looma aasta on 2015 Hiina kalendri järgi?

Mõelge tootenäidisele ja öelge mulle, millist toimingut peate jõulupuu mänguasja valmistamiseks õppima?

Sõnastage tunni teema.

Lugege küsimusi. Millisele neist sa tahaksid tunnis vastata?

  1. Mis tüüpi nikerdamist on olemas?
  2. Kuidas sai alguse puidunikerdamine?
  3. Milliseid tööriistu kasutatakse puidu nikerdamiseks?
  4. Kuidas puitu õigesti ja ohutult lõigata?

Mis on teie arvates tunni eesmärgid?

Need on tunni peamised tööetapid.

Te hindate oma tööd enesehinnangukaardil, mis kajastab kõiki tunni etappe.

Teade eluaseme teatud stiilis kaunistamise traditsioonist

Slaid nr 1

"Jõulupuu kaunistamine"

Slaid nr 2

Teema: Puunikerdus.

1. Uurige puunikerduse ajalugu ja liike.

2. Tutvuge nikerdustööriista ja ohutu töö reeglitega.

3. Õppige puitu lõikama.

  1. Uue materjali õppimine

Sihtmärk:

Selgitage uute teadmiste üldist olemust.

Meetodid:

vastavalt iseseisvuse ja loovuse astmele õpilaste tegevuses : osaliselt otsitav.

Tulemus:

Sõltumatult tuletage mõiste "puunikerdamine"

Tutvuda puunikerduse ajaloo, puunikerdusliikidega;

Määrake töö järjekord

Hinda seeditavat sisu (isiklike väärtuste alusel).

Töötada kavandatud plaani järgi;

Esitage oma hüpoteesid õppematerjalide põhjal;

Viia läbi enesehindamine;

Orienteerumine tehnoloogilisel kaardil;

Liikuge oma teadmiste süsteemis (määrake teadmiste / teadmatuse piirid);

Oskab leida ja esile tõsta vajalikku infot;

- oskama väljendada oma mõtteid piisava terviklikkuse ja täpsusega.

Õpilaste tegevused

Õpetaja tegevus

Märge

Töötage definitsiooniga paarikaupa.

Oma arvamuste avaldamine.

Määratluste salvestamine vihikusse.

Slaidiseanss

Definitsioon iseloomulikud tunnused mitmesugused nikerdus

Õpilaste suuline vastus

Õpilaste suuline vastus

Mis on "puunikerdamine"?

Vaadake nikerdatud toodete näidiseid ja proovige sõnastada määratlus

Uurimine.

"Käsiraamat" annab sellise puunikerdamise määratluse, võrrelge omaga. Millest sa oma definitsioonis puudust tundsid?

- Mis on tunni järgmine etapp?

Tutvume nikerdamise ajalooga,

Ja nikerdamise tüübid

Millist nikerdamist kasutatakse meie jõulupuu mänguasja kaunistamiseks?

Lugu geomeetrilisest nikerdustööriistast

- Liigume järgmise sammu juurde. Milline?

Keermestamise reeglid:

1 juurdehindlus

Uurimine

2 lõikamistehnikat

Töömeetodite demonstreerimine

slaid number 3

puunikerdus -

slaid number 3

"nikerdamise ajalugu"

Slaid nr 4

"puunikerduse tüübid"

Slaid nr 5

Geomeetriliste nikerdustega kaunistatud tooted.

Slaid number 6 "Lõikajamb"

"Tähestikuliste keermeelementide märgistamine"

Slaid nr 6

« Geomeetriliste niitide tähestikuliste elementide lõikamise meetodid "

  1. Praktiline töö

Sihtmärk: kujundada oskusi ja vilumusi puunikerduse teostamiseks.

meetodvastavalt iseseisvuse ja loovuse astmele õpilaste tegevuses : praktiline.

Tulemus:

Täida tunni praktiline ülesanne;

Tööd kavandatud plaani järgi (tehnoloogiline kaart);

teostada enesekontrolli;

Järgige ohutusnõudeid.

Õpilaste tegevused

Õpetaja tegevus

Märge

Töötamine marsruutimisega

Helistage tööde järjestusele:

Tehnoloogilise kaardi järgi määratakse toimingud, mida tunnis kasutatakse:

  1. märgistus
  2. lõikamine

Õpilased räägivad reeglid t.b.

Teie töölaudadel on tehnoloogilised kaardid, mis kirjeldavad kogu töö tegemise protsessi.

Mõelge, määrake töö järjekord.

Reeglite õppimine t.b. nikerdamisel.

1. Märkige üles geomeetrilise niidi tähestikulised elemendid

2. Kontrollige tööriista seisukorda

Praktiliste tööde tegemine.

5. Tegevuste kajastamine tunnis

Sihtmärk: sihtkorrelatsioon õppetegevused ja selle tulemus, millega määratakse kindlaks nende vastavusaste.

Tulemus:

Looge seos tegevuse eesmärgi ja selle tulemuse vahel.

Harjutada enesekontrolli ja enesehinnangut;

Hinda tunnis toimuvaid tegevusi;

Tõsta esile ja realiseerida juba õpitut ja veel õppimist;

- oskama väljendada oma mõtteid piisava terviklikkuse ja täpsusega.

Tehke tööruumi puhastamine.

Nad hindavad oma tööd hindamiskaartide abil.

Enesehinnang

Teie töölaudadel on hindamiskaardid.

Kontrollige oma tööd ja hinnake seda.

Tööl tehtud vigade analüüs.

Tehnoloogiatunni konspekt 6. klassis "Sissejuhatav tund"

Eesmärk: paljastada õpilastele programmi "Tehnoloogia" eesmärk ja sisu; õpetama korralik korraldus töö ja töökoht; tutvuma tööohutuse ja töötervishoiuga.

Tööriistad ja seadmed:

1. Tisleri töölaud koos tööriistade komplekt,

2. Plakatid ohutusest kooli töötubades.

Tundide ajal


I. Aja organiseerimine.

Tervitamine, õpilaste tunniks valmisoleku kontrollimine. Õpilaste tutvustamine 6. klassi Tehnoloogiaprogrammi eesmärgi ja sisuga, käitumisreeglitega kooli töökojas, õppetöökoja ja selles toimuva tööviisiga.
Ohutusjuhendamine.

Protokolli vormistamine.

II. Uue programmimaterjali esitlus.

5. klassi programmist pidage meeles, mida me selle all mõtleme
mõiste "tehnoloogia".
Tehnoloogia all mõistetakse tehnikate ja meetodite kogumit tooraine, materjalide, pooltoodete või toodete saamiseks, töötlemiseks või töötlemiseks. tootmisprotsessi ajal.
- Milliseid tehnoloogiaid te teate?
Puidutöötlemise tehnoloogia.
Metalli töötlemise tehnoloogia.
Elektritööde tehnoloogia.
Remondi- ja ehitustööde tehnoloogia.


Nüüd vaatame, mida see sisaldab. töökoht puusepp:

1. Puusepatööpink.
2. Tool.
3. Riiulid, karbid, riiulid.
4. Öökapid tööriistade, inventari ja
toorikud.


Meenutagem 5. klassi kursusest, millest puutöö koosneb
Töölaud. Riis. 1.

Riis. 1. Puusepatöölaud:
1- küünarvarre;

2 - aukudega kate;

3 - salve kiilud;
4 - eesmine klamber;

5 - sissetõmmatavad ja pöörlevad sõrmed.


Paluge õpilastel rääkida tööpingi iga osa eesmärgist.
1. Esiklamber töödeldavate detailide kinnitamiseks.
2. Avad ja kiilud toorikute peatamiseks ja kinnitamiseks
hööveldamisel.
3. Tagumine klamber toorikute kinnitamiseks hööveldamisel ja saagimisel jne.
4. Järgmisena meenutagem, kuidas valida õige töölaud
töö mugavus?
5. Seisake töölaua lähedal, pange käed alla, pange käsi peale
selle kate: kui te ei pea oma kätt painutama või kõverdama,
See tähendab, et töölaud on õigesti valitud.

Järgmisena analüüsime põhilisi ohutusreegleid

1. Töid tehakse spetsiaalsetes riietes:
rüü; kombinesoon või põll; barett.
2. Põhilised ohutusreeglid töölaual töötamisel.
3. Kaitske töölaua kaant lõikekahjustuste eest.
tööriistad ja. jne.
4. Ärge pingutage üle töölaua esi- ja tagaklambreid.
5. Ärge lööge haamriga vastu töölaua kaant.
6. Lööge kiilud töölaua aukudesse ainult vasaraga.
7. Töö lõppedes puhastage töölauda ainult harjaga.

SISEREEGLID TÖÖTOAS

Koolitöökojas, aga ka tööstusettevõttes on vaja järgida sisekorraeeskirju.

    Töötuppa siseneda alles peale helistamist ja õpetaja loal.
    2. Tundidele tuleb tulla kombinesoonis (mantel või põll ülevarrukatega, peakatted).
    3. Kaasas peaks olema töövihik koos joonistustarvikutega.
    4. Tööks vajalikud materjalid ja tööriistad tagavad saatjad või õpetaja.
    5. Masinatele lähenemine ilma õpetaja loata on keelatud.
    6. Tööks tohib kasutada ainult kaasasolevaid tööriistu. Ärge võtke tööriistu teisest töökohast.
    7. Tööriistad ühine kasutamine vajadusel annab õpetaja.
    8. Töökohal tehakse ainult neid töid, mis on ülesandes määratud.
    9. Tööriistu ja kinnitusvahendeid kasutatakse ainult ettenähtud otstarbel.
    10. Keelatud on tunni ajal oma töökohalt lahkuda ja teise kolida.
    11. Töökoht tuleb hoida puhas ja korras.
    12. Töö lõppedes puhasta töökoht tolmulapi ja pühkimisharjaga, eemalda kombinesoon ja pese käed.
    13. Tööriistad, inventar, tooted ja toorikud antakse üle korrapidajale või õpetajale.
    14. Töötoast lahkuda ainult õpetaja loal.
    Sisekorraeeskirja rikkumise korral on õpilane töölt kõrvaldatud.


III. Praktiline osa.
1. Valige oma pikkuse järgi töölaud.
2. Harjutage tooriku kinnitamist klambritesse ja kiilude vahele.

IV. praegune juhend.
Kontrollige töödeldavate detailide õiget kinnitust. Kiil peaks ulatuma lauaplaadist kõrgemale kui tooriku kõrgus.

v. Lõpuosa.
Toorikute kinnituse kontrollimine, puuduste märkimine. Töökohtade ja töökodade ruumide koristamine.





















































Tagasi edasi

Tähelepanu! Slaidi eelvaade on ainult informatiivsel eesmärgil ja ei pruugi esindada esitluse kogu ulatust. Kui olete sellest tööst huvitatud, laadige alla täisversioon.























Tagasi edasi

Tunni eesmärk:õpilaste tutvustamine disaini esteetiliste põhimõtetega, stiilikontseptsiooniga, stiilide sortidega interjööris, värviteaduse elementidega, värvikombinatsioonidega interjööris.

Tunni eesmärgid:

  • Määratleda stiili mõiste, interjöör, disaini esteetilised põhimõtted;
  • Andke ettekujutus interjööri stiilide mitmekesisusest;
  • Kaaluge värviring, põhi- ja sekundaarvärvid;
  • Jätkata iseseisvuse arendamist töös etteantud teemal teabeallikatega, oskus isoleerida tekstist põhiline;
  • Kasvatada õpilastes esteetilist maitset.

Varustus:

  • multimeediumseadmed;
  • Jaotusmaterjal;
  • Esitlus, klipp;
  • Kunstitarbed, käärid, ajakirjad praktiliseks tööks.

Oodatav tulemus: pärast õppetundi peaks õpilastel olema ettekujutus disaini esteetilistest põhimõtetest, värviteaduse alustest. Mõistke, et iga ajastut iseloomustab oma ruumi kaunistamise stiil, sisustuselemendid.

Tundide ajal

1. Korraldusmoment - 1 min.

Tere tüdrukud! Võta istet! Ütle mulle, palun, kas kõik on tunniks valmis? Kes täna puudub?

2. Vaimse tegevuse aktualiseerimine, ligipääs tunni teemale, eesmärgile ja eesmärkidele - 5 min.

Vaadake ekraani, lugege palun jaapani rahvatarkust: "Kodus on lihtne elada ja tuhat päeva, kui kodust lahkute, on tund aega raske." Mis on teie arvates selle tähendus? (Õpilane vastab). (Slaid number 1).

Ja nüüd sõnastame teie vastuste põhjal meie tänase tunni teema. (Õpilane vastab). Kirjutame selle vihikusse. (Slaid number 2).

Vaadake hoolikalt meie õppetunni teemat. Rääkige meile, millise eesmärgi peame saavutama ja milliseid ülesandeid peame täna lahendama? (Õpilane vastab).

See on õige, meie tunni eesmärk on: Disaini esteetiliste funktsioonide uurimine interjööri erinevate stiilide ja värvikombinatsioonide kaudu. (Slaid number 3).

Mida me selle tulemuse saavutamiseks vajame? (Õpilane vastab).

Seega on meie ülesanded:

  • Õppida teema terminoloogiat;
  • Süstematiseerida stiilide rühmad interjööris, nende peamised omadused;
  • Õppige tundma tähendust värvid interjööris;
  • Kinnitage ja proovige oma teadmisi sellel teemal.

(Slaid number 4).

3. Teema terminoloogia õppimine - 7 min.

Mis tahes teema materjali kvalitatiivseks omandamiseks on vaja kõigepealt uurida termineid ja mõisteid. Täna saab olema:

  • Interjöör
  • Stiil
  • Esteetilise disaini põhimõtted

(Slaid number 5).

Mis on teie arvates iga sõna tähendus? (Õpilane vastab).

Kontrollime ja kirjutame definitsioonid vihikusse. (Slaidid nr 5, 6, 7, 8).

4. Uue materjali õppimine - 22 min.

4.1. Sissejuhatav briifing enne rühmatööd infoallikatega - 2 min.

Korteri interjöör peegeldab selle omaniku iseloomu, suhtumist ja loomulikult ka stiili, seega on disaini valik üsna vastutusrikas ülesanne. Ei ole üleliigne kaaluda kõiki sisekujunduse peamisi stiile ja alles seejärel teha otsus.

Ilu, atraktiivsus ja stiil on kaasaegse kodu loomingulise edu asendamatud tingimused.

Kõik interjööri stiilid on tinglikult võimalik jagada kolme rühma: ajaloolised, modernsed ja etnilised stiilid. (Slaid number 9).

Saame aru interjööri stiilide mitmekesisusest, kui töötame teie ees olevatel töölaudadel asuvate teabeallikatega (vt. Taotlus nr 1). Teid ei jaotata juhuslikult rühmadesse, hoolimata asjaolust, et igaüks teist ammutab teavet teatud stiili kohta ise, peab iga rühm esitama üldtulemuse teatud stiilide rühma iseloomustava klastri kujul. Töötate kindla plaani järgi teabeallikaga töötamise memo abil, mis on samuti teie töölaudadel (vt. Taotlus nr 2). Peate leidma vastused järgmistele küsimustele:

  1. Stiili nimi
  2. Stiili päritolu või kõrgeim populaarsus
  3. Peamine omadused
  4. Stiili olemus.

4.2. Iseseisev töö infoallikatega - 5 min.

4.3. Õpilaste monoloogilised vastused, klastrite moodustamine - 15 min.

(Slaidid nr 10, 11, 12).

5. Esitluse demonstratsioon 2 – 4 min.

Nüüd soovitan teil teha paus ja vaadata, kuidas saab iga stiili interjööri kehastada.

6. Jälgimine, nähtud illustratsioonide arutelu - 1 min.

Õpilased avaldavad oma arvamust sümpaatia kohta mis tahes stiili suhtes.

7. Uue materjali õppimine - 5 min.

Mille abil saab peale interjööri stiili üle elamispinna? (Õpilane vastab).

Tõesti. Sama ruum näeb teistsugune välja, kui selle seinad on kleebitud heleda või tumeda tapeediga, vahetage kardinad. Et analüüsida värvikombinatsioone, mida saab ruumi kaunistamisel kasutada, tutvume värviteadusega. (Slaid number 13).

Mida sa ekraanil näed? (Õpilane vastab). (Slaid number 14).

Tõepoolest, see on värviratas. Millised värvid on olemas? (Õpilane vastab). (Slaid number 14).

Vaatame, kuidas iga värv võib kehastada erineva funktsionaalse kuuluvusega ruumide interjööri.

  • Sinine värv. Esiteks on see rahustav värv. Loob vaikuse, puhtuse, lõpmatuse ja ranguse atmosfääri, seda soovitatakse kasutada klassiruumides või klassiruumides. (Slaidid nr 15, 16, 17, 18).
  • Kollane. See on särav, rõõmustav, stimuleeriv värv. Seda seostatakse intelligentsuse ja väljendusoskusega. See suurendab keskendumisvõimet, organiseerib, parandab mälu, soodustab õiglast ja kiiret otsuste langetamist. Tekitab soojuse, valguse ja päikese, lõbususe ja kerguse tunde. (Slaidid nr 19, 20, 21, 22).
  • Punane värv. Stimuleerib, varustab väga tugevat, kuid üsna konarlikku energiat. Edendab aktiivsust, enesekindlust, sõbralikkust. Pidulik, energiline. Suurtes kogustes võib see esile kutsuda raevu, viha. (Slaidid nr 23, 24, 25, 26).
  • Roheline värv. See on elu, kasv, harmoonia, lõbu. Aitab olla üksteisele lähemal. Rahustav, rahulik ja diskreetne. Tänu temale saame looduslähedasemaks. (Slaidid nr 27, 28, 29, 30).
  • Lilla. Seotud kunstilisuse, suurepäraste ideede, intuitsiooni ja müstikaga. See soodustab inspiratsiooni, kaastunnet, tundlikkust. Pidulikult luksuslik, kuid suurtes kogustes võib olla rõhuv. (Slaidid nr 31, 32, 33, 34).
  • Oranž värv. Vabastab emotsioonid, tõstab enesehinnangut, õpetab andestama.
    Pastelsed toonid (aprikoos, virsik) taastavad närvikulu. Soe, pidulik, täis elu. See on suurepärane antidepressant, soodustab head tuju. (Slaidid nr 35, 36, 37, 38).
  • Must värv. Sellel on paradoksaalsed omadused: see kutsub esile turvatunde, lohutustunde, salapära, seostub vaikuse, lõpmatusega. Kuid see võib meid otsuste tegemisel aeglustada. (Slaidid nr 39, 40, 41, 42).

8. Praktiline töö rühmades - 27 min.

8.1. Sissejuhatav instruktaaž enne rühmatööd, ülesannete väljastamine - 2 min.

Nüüd tuleb rühmades praktilisi töid teha. Selle tähendus on kujundada interjöör vastavalt ülesandele. Igal rühmal on oma ülesanne. Tõmmake oma ülesanne välja (vt Taotlus nr 3). Teil on töötamiseks aega 20 minutit, pärast mida peab iga rühm oma tööd kaitsma. Töö, mida pead tegema, on loominguline, seda saab teha igas tehnikas: kollaaž, joonistamine värvidega, pliiatsid, aplikatsioon.

8.2. Õpilaste rühmatöö - 20 min.

Õpilased töötavad, õpetaja vastab tekkivatele küsimustele.

8.3. Kaitse loomingulised tööd- 5 minutit.

Iga rühm demonstreerib oma loovtööd klassile, kommenteerides seda.

9. Omandatud teadmiste jälgimine - 3 min.

Kontrollime ennast. (Slaidid nr 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51).

10. Kodutöö väljaandmine - 3 min.

Järgmises tunnis jätkame rubriigi "Lastetoa või lastenurga sisekujunduse ja sisustuse kujundamine" uurimist ning tegeleme projekti elluviimisega. Te juba teate kodukultuuri, puhastustüüpe. Valgustite tüüpidest, valgustitest elutoas. Tänase tunni käigus tutvusime interjööri stiilide ja värvidega. Kõik need teadmised tulevad teile kasuks projekti lõpuleviimisel, mida teeme järgmises õppetükis. Selle maja jaoks peate praegu koostama oma toa plaani: määrama ruumi ja mööbli mõõtmed, valima pildi skaala, määrama akende ja uste asukohad. (Slaidi number 52).

11. Tunni tulemuste summeerimine - 2 min.

Mida uut ja kasulikku sa tänases tunnis õppisid? (Õpilane vastab).

Tuleme tagasi Jaapani rahvatarkuse juurde. Kuidas sa sellest nüüd aru saad? Kas oleme saavutanud tunni eesmärgid? (Õpilane vastab). (Slaid number 1).

Te kõik tegite täna kõvasti tööd, kõik saavad tunni eest suurepäraseid hindeid.

Aitäh tunnis tehtud töö eest, kõik võivad olla vabad. (Slaidi number 53).

Kasutatud teabeallikate loetelu

  1. Ožegov S.I., Shvedova N.Yu. Vene keele seletav sõnastik: 80 000 sõna ja fraseoloogilist väljendit / Vene Teaduste Akadeemia. Vene Keele Instituut. V.V. Vinogradov. 4. trükk, suurendatud. M.: OÜ "ITI Technologies", 2003. 944 lk.
  2. Tehnoloogia: 6. klass: Õpik haridusasutuste õpilastele (versioon tüdrukutele) / Toimetanud I.A. Sasova. 2. trükk, parandatud. M.: Ventana-Graf, 2007. 224 lk.: ill.
22.09.2014 6168 838

Sektsioon: Kunstilise näputöö tehnoloogia DPI elementidega. Rõivaste modelleerimine.

Tundide arv selles jaotises: 16

Loendamise õppetund selles jaotises: 4.

Tunni eesmärgid:

  • tutvustada õpilastele rõivatüüpe, sellele esitatavaid nõudeid ja klassifikatsiooni;
  • anda esialgne ettekujutus rõivaste disainist;
  • kujundada õpilastes kohusetundlikkust ja vastastikust abistamist töö tegemisel;
  • kasvatada esteetilist maitset ja loomingulist suhtumist töösse, sihikindlust eesmärgi saavutamisel, täpsust, ülesannete teadlikku täitmist, loovtöid;
  • õpilaste võtmepädevuste kujundamine tehnoloogiatundides;
  • arendada õpilaste kognitiivset huvi, oskust tõsta esile õpitavas materjalis peamist, olulist.

Nähtavus: esitlus.

Varustus õpilastele: töövihik.

Õpetaja varustus: projektor, ekraan, sülearvuti.

MO: verbaalne, visuaalne, informatiivne, osaliselt - otsing, testimine, enesehindamine, vastastikune hindamine.

FOPD: individuaalne, frontaalne.

Kirjandus:

  • Tehnoloogiaõpik 6. klassile, T. Oralbekova, K. Šagirova, N. Spiridonova 2011, - Zhazushi.
  • Linda A.S. Tööjõu väljaõppe meetodid, - M., Valgustus, 1977
  • Melnikova L.V., Osipova L.V., Fridman T.E. Tööjõu väljaõppe meetodid (teenindustöö). Ed. L.V. Melnikova. - M.: Valgustus, 1985
  • Atutov P.R., Poljakov V.A., Andrianov P.N., Baidalinova E.A. jt Tehnoloogilise hariduse didaktika: raamat õpetajatele. 1. osa. / Toim. JNE. Atutov. - M.: IOSO RAO, 1997.

Interdistsiplinaarne suhtlus: ajalugu, geograafia.

Tundide ajal:

I . Aja organiseerimine.

Õpilaste tunniks valmisoleku kontrollimine. Puudub.

II . Test eelmisel teemal:

1. Kiudude eristamine -

a) värvi järgi

b) paksuse järgi

c) päritolu

2. Taimsete kiudude hulka kuuluvad:

a) puuvill, siid

b) linane, vill

c) linane, puuvill

3. lõimelõngad lähevad mööda -

b) kogu kanga pikkuses

4. Koelõngad läbivad

a) piki kanga pikkust, paralleelselt servaga

b) kogu kanga pikkuses

5. Kangas on -

a) kiud põimunud

b) kiud põimunud

c) kokku kootud lõng

Testi võtmed

III. Rõivaste tüübid

3.1 Mida nimetatakse rõivasteks ja milleks seda vaja on

3.2. riiete klassifikatsioon

3.2.1.Eesmärgi järgi jaotus kolme klassi (majapidamine, vormiriietus, tootmine). Majapidamisriided (igapäevased, kodu-, spordi-, pidulikud). Tööstusriided (sanitaar-, erirõivad)

3.2.2. Vastavalt tegevusmeetodile (talje, õlg)

3.2.3. Sortimendi järgi (pesu, ülerõivad, kerge kleit)

3.2.4. Soo ja vanuse järgi (naine, mees, lapsed)

3.2.5. Olenevalt kasutusest erinevatel aastaaegadel (talv, suvi, poolhooaeg)

3.3. Nõuded riietusele:

Ø Hügieeniline - riietus peab tagama inimorganismi normaalse funktsioneerimise ja kaitsma inimkeha välismõjude eest

Ø Töökorras – riietus peab olema mugav kanda, vastupidav ja kulumiskindel, mitte deformeerunud, mitte vormist väljas

Ø Esteetiline - riided peaksid olema ilusad, kaasaegsed, muutes inimese välimust

Ø Ökonoomne – riided peaksid olema odavad ja taskukohased

IV . Disaini kontseptsioon

4.1. Rõivaste valmistamine (moekunstnik, disainer, moelooja, lõikaja, rätsep-õmbleja)

4.2.Rõivadisain on rakendusteadus, mis tegeleb rõivadisaini ratsionaalse disaini küsimustega. Disainiprotsessi põhiülesanne on välja töötada meetodid rõivadetailide kujundamiseks, mis võimaldavad anda neile kõige soodsama kuju ja suuruse vastavalt inimkeha ehitusele ja suurusele, hügieeninõuded, materjalide omadused, olemasolev stiil ja mood, materjalide kulutamise tasuvus ja toote rätsepa valmistatavus.

V . Tunni materjalide koondamine

Vasta küsimustele.

Ø Mis on riietus?

Ø Kuidas jagunevad riided kasutusviisi järgi?

Ø Millised on nõuded riietusele?

Ø Mis on disain?

VI. Praktiline töö

Joonistage näide oma unistuste vormiriietusest (koolivormist).

VI . Töö kokkuvõtteid.

Hindamine.

VII . Kodutöö

Kaasa võtta maastikuleht joonise ehitamiseks, joonistustarvikud, lõikuri joonlaud, töökast. Vaadake õpitu üle. Lõpetage praktiline töö.

Laadige materjal alla

Täisteksti leiate allalaaditavast failist.
Leht sisaldab ainult killukest materjalist.

Tehnoloogiatunni konspekt 6. klassis. Korteri kaunistamine


Eesmärk: kogemuste vahetamine kolleegidega õpilaste õppetegevuse korraldamisel tehnoloogiatundides.
Kirjeldus: See kokkuvõte on mõeldud tehnoloogiaõpetajatele, kes töötavad õpiku "Technology. Service Labor" kallal. (6. klass. Toimetanud V.D. Simonenko), teema "Korteri viimistlus" esmasel tutvumisel ja uurimisel
Tunni eesmärgid:
1. Hariduslikud eesmärgid:
1.1. Tutvustada õpilastega korteri sisustust, selle iseärasusi;
1.2. Aidake pähe õppida selle teema uurimisel kasutatud põhiterminoloogiat.
2. Arengu eesmärgid:
2.1. Aidake kaasa õpilaste kõne arengule (sõnavara, selle väljendusrikkuse ja varjundite rikastamine ja keerulisemaks muutmine).
2.2. Aidata kaasa õpilaste peamiste vaimse tegevuse viiside valdamisele (õpetada analüüsima, peamist esile tõstma, võrdlema, analoogiaid looma, rikastama ja süstematiseerima, probleeme püstitama ja lahendama).
2.4. Aidata kaasa õpilaste tunnetusliku huvi tekkimisele ja arengule aine vastu.
3. Hariduslikud eesmärgid:
3.1. Aidake kaasa indiviidi esteetiliste, keskkonnaalaste ja majanduslike omaduste kujunemisele ja arengule.
3.2. Aidata kaasa üldinimlikesse väärtustesse õige suhtumise kasvatamisse.
Tunni tüüp: kombineeritud.
Varustus: arvuti, ekraan, projektor.
Tunniga kaasneb esitlus
Kasutatud fondid:
Tavaline: õpetaja tunnis öeldud tekst.
Kaldkiri: õpilaste postitused.
Allajoonitud: õpilaste kirjutamiseks mõeldud materjal.

Tundide ajal

1. Tunni korraldusmoment. (3 minutit)
1. Kontrollige õpilaste valmisolekut tunniks.
2. Psühholoogiline meeleolu tunniks.
2. Kordamine (õpilaste teadmiste kontrollimine teemal "Kompositsiooni mõiste interjööris") (10 min.)
Poisid! Tänases tunnis jätkame rubriigi "Elamu interjöör" uurimist. (1. slaid)
Viimases tunnis rääkisime kompositsioonist interjööris. Pidagem meeles (2. slaid)
1. Mis on interjöör?
2. Mis on interjööri peamised omadused, mida sa tead?
3. Mis on tsoneerimine?
4. Milliseid funktsionaalseid piirkondi sa tead?
5. Mida nimetatakse eluruumi dekoratiivseks kaunistuseks?
3. Uue materjali õppimine. (20 minutit.)
Juba iidsetest aegadest on inimesed öelnud: "Uudiste maja - ärge raputage habet" või "Uudiste maja - ärge kooge kingi." Tõepoolest, see pole lihtne ülesanne. Kes meist ei tahaks, et meie maja oleks hubane ja ilus, kus saaksime rahulikult töise argipäeva saginast puhata, tegeleda oma lemmikasjaga, loominguga. Kuidas muuta oma korter ainulaadseks: mugav ja mugav, hubane ja originaalne! (Slaid 3)
Tänases tunnis räägime korteri kaunistamisest. Alustame sellest:
Seina, põranda, lae kaunistus.
Korteri interjööri üldine iseloom sõltub suuresti seinte kaunistamisest - see on mööbli ja kaunistuste taust. Seinte kaunistamiseks kasutatakse: krohvi (lubivärv), värvi (kui seinad on ühtlased), keraamiline plaat, dekoratiivplast, tapeet. Linnaelamutes on laialt levinud elu- ja majapidamisruumide seinte tapeetimine.
Õpilase 1 sõnum: (Kuva tapeedinäidised (slaidid 4-9))
Tapeedi valikul tuleb silmas pidada, et mustri suurus ja värv jätavad mulje erinevast valgustusest ja ruumisuurusest. Näiteks tundub väike tuba veelgi väiksem, kui see on kleebitud suure mustriga tapeediga. Vertikaalsed triibud tapeedil suurendavad ruumi kõrgust, horisontaalsed aga vähendavad. Teemantkujuline muster loob suure mahu tunde. Seina kaunistamine peaks olema kombineeritud mööbli värviga ja vastama ruumi otstarbele. Näiteks magamistubade jaoks on soovitatav valida tapeet rahulik värv, kuna kirevus mõjub ärritavalt. Liiga palju tumedat värvi samuti ei sobi - tuba tundub sünge. Põhjapoolsete akendega tubades näevad hästi välja kreemikad, oranžikasroosad, kollased, kuldsed, helerohelised toonid tapeedid.
Õpetaja: Tapeet - viimistlusmaterjal kleepimiseks siseseinad ja mõnikord laed, tavaliselt saadaval rullides. Taustapildid erinevad värvi, mustri, liimimismeetodi, materjali poolest, millest need on valmistatud. (10. slaid)
Õpetaja: Poisid, milliseid põrandakatteid te teate? Õpilaste vastused.
Slaidiseanss (slaidid 11-12)
Õpetaja: Ja mida kasutatakse lagede viimistlemiseks? Õpilaste vastused
Slaidiseanss (slaidid 13-14)
Vannitubade viimistlemine (slaid 15)
Peaasi, et kõik need materjalid oleksid keskkonnasõbralikud.
Sõnum 2. õpilaselt: kaunistamiseks ja sisekujundus tubades kasutatakse dekoratiivkangaid. See on polster pehme mööbel, vaibad ja jooksjad, kardinad akendel ja ustel, voodikatted ja laudlinad. (Slaid 16)
Dekoratiivkangad annavad interjöörile ainulaadse iseloomu, loovad mugavuse ja soojuse atmosfääri.
Kangad sobivad hästi ühisruumi rikkalikud värvid ekspressiivse mustriga. Magamistubades peaksid olema pehmed pastelsed toonid, rahulik värvivalik. Lasteaia jaoks on parem valida heledad, heledad kangad, enamasti soojad toonid. Kuid me peame meeles pidama, et liigne kirevus hakkab varem või hiljem inimest tüütama.
Köögi kardinate, laudlinade ja salvrätikute jaoks on soovitatav kasutada sama mustriga kangast: ruudulist, triibulist või täpilist, samuti lillemustriga, kuid mitte liiga heledat.
Vaip või vaip võib hõivata kogu põrandapinna, paikneda ruumi keskel või kombineerida mis tahes mööblirühma. (Slaid 17)
Külma ja sooja ilmaga on kardinatel, vaipadel, kattematerjalidel erinev eesmärk, seega on mugav omada kahte dekoratiivkardinate komplekti: talvine - pehme tekstuuriga ja suvine - õhukestest, kuid tihedatest materjalidest

Õpetaja: Korteri sisemuses, akende kaunistamisel ja mõnikord ukseavad kangad: kardinad, kardinad, kardinad. (18. slaid)
Sellise kujunduse kõige levinum tüüp on drapeering.
Kardinad ja kardinad võivad toimida aknaavadena ning kardinad võivad olla ukseavadena.
Töö õpikuga. Lk 165 - 166. Leidke nendele sõnadele seletus.
Drapereering- vabalt langeva või spetsiaalselt kokkupandud voltidega kanga kujundus.
Kardinad- Need on mitteläbipaistvast kangast kardinad.
Lambrequin– põikkardin, mis sulgeb kardina kinnitussüsteemi.
Kardinad- need on pehmest trükitud või läbipaistvast kangast, tüllist, pitsist, võrgust aknakardinad, mis on mitmekesised ja vabalt drapeeritud.
kardinad- mitteläbipaistvast tihedast kangast kardinad uksel, mida kasutatakse naaberruumide valguse ja müra eest isoleerimiseks, varjates ukseava.
Rulood- rida horisontaalseid või vertikaalseid plaate, mis on suutelised läbilaskmiseks avanema päikesevalgus, ja sulgege, eraldades ruumi tänavast.
4. Õpilaste teadmiste kinnistamine. (10 min.)
Ja nüüd mängime mängu "Ma usun - ma ei usu." Selle mängu olemus seisneb selles, et ma loen väiteid käsitletava teema kohta ja igaüks teist, kes peab väidet tõeseks, paneb väite numbri kõrvale “jah” ja kui see on vale, siis “ei”. (19. slaid)
1. Linoleum - painduv rullmaterjal sünteetiliste vaikude baasil, mõeldud põrandakatteks.
2. Kardinad - mitteläbipaistvast kangast kardinad.
3. Rulood - nööridel plaatidest kardinad.
4. Kardinad - kardinad pehmest trükitud või läbipaistvast kangast, tüllist, pitsist.
5. Lambrequin - voltidega, vabalt langeva või spetsiaalselt kokkupandud kanga kujundus.
6. Vertikaalsed triibud tapeedil suurendavad ruumi kõrgust, horisontaalsed aga vähendavad.
7. Kardinad - kardinad uksel mitteläbipaistvast tihedast kangast.
8. Draper - dekoratiivne element valmistatud kardina kinnitussüsteemi katvast kangast.
9. Parkett - värvimata lauad, tihedalt põrandale asetatud geomeetrilise mustri kujul.
10. Tapeet - viimistlusmaterjal elu- ja majapidamisruumide seinte kleepimiseks.
Nüüd peate sooritatud ülesannet üksteisega vastastikku kontrollima ja võrdlema ekraanil kuvatavate tulemustega.
Õiged vastused: (slaid 20)

5. Peegeldus(5 minutit.)
Õpilased loevad vastavalt saadud boonustele punktide arvu, võrdlevad oma tulemusi kaaslaste tööga, tabel ekraanil (slaid 21)

Ja anda tehtud töö eest vastavaid hindeid. Koos õpilastega: arutame, kas tunnis kõik õnnestus, mida tunnis uut õppisime, millele peame kodutööde koostamisel tähelepanu pöörama.
6. Kodutöö(2 minutit) (22. slaid)
Loe õpikust § 31 lk 163-166, albumileht, õhukeste, kergesti drapeeritavate kangaste laigud, palmik, lõngajupid, niit, nõel, käärid, joonlaud, pliiats, vihik.
Joonistage ruumi kardinate eskiis.

Üles